Домашні тварини, це члени сім'ї, де вони живуть. І це не просто пусті слова. Собаки та коти дуже прив'язуються до своїх господарів, переживають разом з ними радощі та тривоги, дарують своє кохання, ніжність та гарний настрій. Ми теж прив'язуємося до них, а, приручивши, несемо за них відповідальність. Трапляються випадки, коли необхідно швидко покинути будинок, терміново виїхати. Ваш вихованець має бути до цього готовий. Від щирого серця хочеться, щоб цього не трапилося, але про всяк випадок, потрібно все приготувати, щоб нічого важливого в поспіху не забути.
Що необхідно мати в "тривожній валізці" собаки або кота?
1. Амуніція із контактами господаря.
2. Документи тварини.
3. Переноска для котів та дрібних собак.
4. Запаси їжі та води.
5. Аптечка.
6. Гігієнічне приладдя.
7. Одяг для вихованця.
8. Іграшка.
Амуніція для собак та котів, контакти господаря
У собаки або кота повинен бути нашийник з жетоном, на якому вказані контактні дані господаря, забарвлення, породи та ім'я тварини. Такі нашийники з жетонами продаються у спеціалізованих зоомагазинах, потрібно лише внести відповідні дані.
Якщо немає можливості придбати такий нашийник, можна зробити його самостійно. Потрібно написати дані на листку і прикріпити його на нашийник за допомогою скотчу так, щоб не було доступу до вологи.
Ще вам необхідно мати повідець або шлейки для вихованців. Вони потрібні, щоб ваш вихованець не втік під час вигулу чи походу в туалет, якщо раптом щось його налякає.
Документи тварини
Документи тварини - це міжнародний ветеринарний паспорт, в якому є всі дані про щеплення та протипаразитарні обробки . Якщо вам буде необхідно перетинати з твариною кордон, то у вас мають бути такі документи:
1) ветеринарний паспорт міжнародного зразка (англійською мовою), з інформацією про вакцинацію та протипаразитарні обробки тварини;
2) необхідна наявність мікрочіпа з ідентифікаційним 15-значним кодом тварини;
3) довідка про проведення вакцинації від вірусу сказу (про виявлення у крові собаки або кота титру антитіл до вірусу сказу);
4) форма 1-ВІТ- це довідка про стан здоров'я тварини, одержувана в державних ветеринарних клініках за 3 дні до запланованого терміну перетину кордону;
5) довідка про те, що тварина не становить племінної цінності. Вона оформляється у кінологічних чи фелінологічних організаціях України.
Це мінімальний перелік документів, які можуть знадобитися при перетині кордону з вихованцем.
Чи обов'язково брати переноску для тварини?
Переноска потрібна для того, щоб було зручно транспортувати вихованця. У ній тварина ізольована, перебуває у безпеці, і немає необхідності її тримати. За умови, що переноска правильно підібрана за розміром, кіт або собака почуватимуться комфортно. На дно потрібно постелити щось м'яке і непромокаючу гігієнічну пелюшку.
До переноски можна прикріпити ємність з водою, щоб вона завжди була в доступі. Це особливо важливо для тих вихованців, які харчуються сухим кормом.
При всій зручності пластикових переносок, потрібно врахувати, що вона все ж таки має вагу не менше 1 кг і має об'єм. Тому потрібно об'єктивно оцінити свою фізичну підготовку, особливо якщо ви плануєте деяку відстань подолати пішки. Це може бути важко.
В цьому випадку вам більше підійде модель на колесиках або рюкзак-переноска. Хоч вони і не дуже комфортні для вихованця, але мають меншу вагу та об'єм, що значно полегшує транспортування тварини. В останньому варіанті є перевага перед іншими видами переносок, так як при використанні рюкзака-переноски у вас будуть вільні обидві руки.
Подбайте про запас води та їжі для тварини
Обов'язково вихованця потрібно забезпечити водою та їжею. Цього запасу має вистачити на рекомендований термін від 5 до 10 тижнів. Переважно краще брати із собою в дорогу сухий корм. Він легкий, не потребує дотримання температурного режиму. Це швидкий, ефективний та економний спосіб нагодувати вихованця. Завдяки пористій структурі, калорійності та поживності, вихованцю буде достатньо невеликого обсягу порції, щоб він був ситим кілька годин. Тільки треба пам'ятати, що тварині необхідна вода у достатній кількості та у вільному доступі, оскільки вона допомагає розчиняти сухі гранули в шлунку. Для цього вам необхідно придбати поїлку або ємність з кришкою, з якої можна буде напоїти вихованця. Для корму можна придбати в зоомагазині складану миску, вона займає мало місця.
Дуже бажано зробити невеликий запас улюблених смаколиків. У стресовій ситуації вони допоможуть тварині трохи розслабитись. Так само смапколиком можна буде похвалити, заохотити за хорошу поведінку.
Збираємо аптечку для кота або собаки
У "тривожній валізці" для тварини обов'язково має бути аптечка. Вона повинна у собі містити: марлевий бинт, самофіксований багаторазовий бинт, пінцет, ножиці, шприци різного дозування 5-10 штук, дезінфікуючі засоби (Перекис водню, Хлоргексидин), ранозагоювальні засоби (мазь Левомеколь), знеболювальні препарати (Анальгін), антидоти при отруєнні (Ентеросгель у дитячому дозуванні), спазмолітики (Но-шпа, Папаверин), протидіарейні препарати (Лоперамід, активоване вугілля), антигістамінні (Дімедрол, Супрастин), препарати заспокійливі і ті препарати, які були призначені вихованцю ветеринарним лікарем, якщо такі присутні. Бажано, щоб аптечка знаходилася окремо і в легкодоступному місці, оскільки тварина, перебуваючи в незнайомій обстановці, може розхвилюватися, перебувати в стресі, і їй можуть знадобитися заспокійливі препарати.
Гігієнічні засоби для комфорту вихованця
Дуже важливо забезпечити можливість вихованцю сходити в туалет. Для цього необхідно взяти наповнювач, який ви зазвичай використовували в домашніх умовах. Якщо є можливість, краще взяти з собою лоток, якщо ні, можна кинути на землю або пісок невелику жменю наповнювача. Знайомий запах заспокоїть тварину та допоможе прискорити процес, і тварина швидше зробить свої справи у незвичному та незнайомому місці.
Також необхідно мати із собою гігієнічні пелюшки, які можна постелити на дно переноски. Це ідеальне вирішення проблеми, якщо тварині довгий час доведеться перебувати в обмеженому просторі та не буде можливості вільного вигулу.
Гігієнічні пакети для прибирання за твариною, так само повинні бути присутніми в "тривожній валізці". Вони дуже знадобляться, якщо ваш вихованець довгий час перебуває в переносці без вигулу. Якщо у вас не виявиться гігінічного, то можна скористатися будь-якими пакетами. Для догляду за тваринами потрібні ще й вологі серветки.
Чи потрібно брати одяг та іграшки для тварин?
Що стосується одягу, то все залежить від породи вихованця, від температури на вулиці, від погоди, від пори року. Якщо ви вважаєте, що одяг вашому вихованцю потрібний, то приготуйте його заздалегідь. Часто у тварин є улюблені іграшки, з якими він грає найчастіше. Одну із цих іграшок рекомендується взяти із собою. Це також допоможе вихованцю заспокоїтися, розслабитися. Собаці можна взяти жувальну іграшку.
Перш ніж взяти з собою ту чи іншу річ, обміркуйте, візьміть із собою все тільки найнеобхідніше, тому що в дорозі все має вагу та об'єм.