Разом з новим цуценям з’являються різні проблеми, а більшість із них пов'язані з тим, як привчити цуценя ходити до туалету не в будинку, а на вулиці. Будьте готові приділити цьому процесу достатньо часу – це може зайняти від кількох днів до кількох тижнів. Будьте терплячими і дотримуйтесь цих 6 кроків і тоді вам все неодмінно вдасться!

Газети – необхідний помічник

Газети стануть важливим інструментом у процесі навчання вашого нового вихованця звичкам гігієни. Якщо у вас немає газет під рукою, можна використовувати спеціальні пелюшки для собак.

Покладіть газети на підлогу в тому місці, де переважно знаходиться ваше цуценя. Рекомендується зробити кілька шарів – 3-4. Поки щеня навчається, позбавтеся килимів в інших кімнатах, щоб він не зіпсував їх. Усі цуценята мають схильність вибирати собі одне місце для туалету. Незважаючи на те, що вам би хотілося, щоб щеня взагалі не влаштовувало свій туалет у будинку, газети чи пелюшки допоможуть вам поступово навчити його робити це на вулиці.

Позначте місце, де щеня надзюркало вперше. Залишіть газети саме там і приберіть решту - настав час переходити до наступного етапу.

Переміщення газет ближче до виходу

Тепер, коли ваше щеня звикло користуватися газетами в одному місці будинку, ви можете почати поступово переміщати їх ближче до вхідних дверей. Залиште перший шар газет брудним і зверху щоразу кладіть чисті газети. Не переміщуйте всі газети до входу відразу, якщо він досить далеко. Зробіть це плавно, пересуваючи їх на невелику відстань.

У чому секрет такого підходу? Собаки мають відмінний нюх і можуть вловлювати запах своєї сечі, яку вони використовують для позначення своєї території. У вашому випадку щеня ще занадто мале, щоб "мітити", але воно може відстежувати запах своєї сечі і намагатися надзюркати в тому ж місці.

Таким чином ви плавно переміщаєте "туалет" цуценяти ближче до вхідних дверей, і в потрібний момент ви зможете винести його на вулицю.

Моніторинг поведінки цуценя

Спостерігайте за поведінкою цуценяти, щоб зрозуміти, коли він готовий пісяти. Як тільки ви помічаєте, що він піднімає ногу або сідає (зазвичай щенята починають піднімати ногу, коли виростають), чемно припиніть цю дію і скажіть «ні», а потім віднесіть його на вулицю для задоволення потреби.

Раннє використання цього методу може бути проблематичним, якщо газети все ще знаходяться далеко від вхідних дверей, оскільки ваше щеня можливо не зможе втриматися і може зіпсувати кілька кімнат або речей. Коли "туалет" переміститься досить близько до виходу, цей метод почне приносити результати.

Ще одна порада: якщо вашому цуценяті вдалося попісяти на килим або в будь-якому іншому місці, переконайтеся, що ви ретельно очистили це місце. Для очищення найкраще використовувати оцет, лимонний сік, спеціальні засоби для нейтралізації сечі, оскільки вони можуть добре приховати запах. Вам необхідно запобігти повторному використанню цього місця вашим вихованцем.

Причепіть дзвіночок до дверей

Деякі професійні дресирувальники рекомендують використати цей метод. Придбайте маленький дзвіночок і прикріпіть його до вхідних дверей на висоті, доступній для цуценяти.

Щоразу, коли ви виходите на вулицю зі своїм вихованцем для відвідування туалету, зателефонуйте в дзвіночок. Згодом щеня буде асоціювати дзвін із виходом на вулицю. Потім він зможе навчитися самостійно сигналізувати про своє бажання вийти на вулицю, дзвонячи в дзвіночок.

Заохочуйте свого вихованця

Собаки люблять похвалу, тому якщо ви хочете навчити цуценя ходити в туалет на вулиці, намагайтеся заохочувати його щоразу, коли він успішно справляється з потребою на вулиці.

Відразу після виконання своїх справ на свіжому повітрі у вас буде можливість похвалити цуценя, сказавши йому: "Молодець, хороший собака!" і погладити його. Цуценя має засвоїти і пов'язати такі емоційні моменти саме з позитивом, коли він здійснив свою потребу на вулиці.

Обмежте споживання води

Зрозуміло, це означає позбавити води ваше цуценя, просто її споживання має бути стандартним. Цуценята насправді не можуть утримувати сечу всередині довго, оскільки вони ще не освоїли контроль над своїм сфінктером. Це зміниться із віком.

З цієї ж причини категорично не можна лаяти вашого вихованця за те, що він напісяв у будинку, оскільки це сталося через те, що він просто не міг більше стримувати себе. Все відбувається не на зло вам.

Навчання цуценя ходити в туалет на вулицю займає час і потребує терпіння. Незважаючи на те, що це не наука, ви повинні дати вашому вихованцю час на пристосування до вуличного туалету.