Якщо ви взяли в свою сім'ю маленьке кошеня, то найімовірніше вам не вдасться уникнути процесу привчання пухнастого малюка до котячого лотка. Цей процес потребує міцного терпіння, витривалості та відданості і ми обіцяємо, що у вас все вийде!

Котячий туалет та наповнювач

У сучасному світі представлено багато різних моделей котячих туалетів. Однак, в першу чергу вам знадобиться саме такий лоток, який надасть достатньо місця для вашого кошеняти і у якого бортики будуть не надто високі, щоб малюк міг без проблем заходити в нього самостійно.

На сьогоднішній день пропонуються наповнювачі для котячого туалету увеличезній різноманітністі. Спочатку вам доведеться випробувати різні види, щоб знайти той, який підійде і вам, і вашому маленькому улюбленцю. Намагайтеся уникати вибору занадто ароматизованих наповнювачів. Хоч вам і може сподобатися коли котячий туалет приємно пахне, але кішки та кошенята зазвичай це не дуже цінують. Знайдіть «золоту середину», яка влаштує як вас, так і ваше кошеня.

Також потрібно відмовитися від використання наповнювача у вигляді клейкого глинистого матеріалу, оскільки він може бути шкідливим для здоров'я кошеняти. Якщо малюк випадково проковтне його, це може спричинити кишкову непрохідність.

Найкраще місце для котячого туалету

Ідеальним місцем для встановлення котячого туалету буде тихий куточок, тому що коти віддають перевагу самоті. Уникайте розміщення туалету на вулиці або в галасливих місцях, найкраще поставити його в кутку кімнати або як мінімум біля стіни.

Не ставте котячий туалет поруч із мискою для їжі або води вашого вихованця. Переконайтеся, що ваша кішечка добре знає місце розташування свого туалету і їй не доведеться йти занадто далеко. Якщо у вас будинок великий і є кілька поверхів, краще поставити кілька котячих туалетів.

Як навчити кошеня використовувати котячий туалет

Насамперед, намагайтеся обмежити пересування кошеняти по всій квартирі або будинку, нехай він спочатку звикає до однієї кімнати, де ви проводите більшу частину часу. Це важливо для того, щоб ви могли контролювати його дії протягом усього дня.

Отже, в першу чергу, спробуйте акуратно поставити кошеня в його туалет після прийому їжі або сну. Інтуїтивно коти схильні закопувати свої екскременти. Тому його інстинкт може змусити його почати копати у наповнювачі для туалету. Дайте йому деякий час на те, щоб ознайомитись з новим місцем та вирішити, що саме йому потрібно. Якщо кошеня не починає копати саме, акуратно візьміть його передні лапки та імітуйте процес копання. Кошеня має зрозуміти, що саме від нього вимагається. Якщо це не спрацює, спробуйте подряпати своїми пальцями по поверхні лотка, після чого вихованець може прийняти це за гру і захоче приєднатися.

Якщо кошеня впорається із завданням, похваліть його. Якщо ж не виходить, то не переживайте і не давіть на нього. У будь-якому випадку ніколи не кричіть і не лякайте кошеня.

Проводьте процес привчання вашого кошеняти до туалету щогодини протягом дня. Він не хотітиме пісяти щогодини, але це допоможе закріпити ідею про правильне місце для туалету. Це також запобігатиме випадковим нещасним випадкам поза котячим лотком.

Приділіть максимально можливу увагу вашому кошеняті

Невдачі бувають у кожного кошеняти, тому важливо постійно стежити за вихованцем. Якщо ви бачите, що ваш маленький друг готується сходити до туалету, м'яко та спокійно візьміть його та поставте в лоток.

При першому використанні лотка кошеням, він залишить запах сечі, який і заоохочуватиме його надалі. Якщо кошеня продовжує чинити "аварії" за його межами, можна перенести в туалет невелику кількість сечі або фекалій, щоб посилити залучення до туалету.

Як зрозуміти, що кошеняті потрібно в туалет

Якщо ваше кошеня починає дряпати підлогу, це може бути ознакою, що він хоче сходити до туалету. Як правило, кішки вибирають куточки, тихі місця або, наприклад, місце за диваном. Уважно спостерігайте за поведінкою вихованця під час ігор: якщо він раптово припиняє грати та видає звуки, це означає, що йому потрібний туалет.

Кошеня все ще мочитися на підлогу

На жаль, інциденти все одно траплятимуться. Кошеня ще занадто мале і тільки вчиться. Але не карайте його, ніколи не тицяйте його носом у власну сечу, так улюбленець тільки почне боятися вас. Частіше хваліть його за хороші вчинки та успішні спроби використання туалету. І продовжуйте стежити за вашим вихованцем, поки він не навчиться ходити в туалет у правильному місці.

Якщо ви застукали кошеня в розпал "аварії", ніжно візьміть його і м'яким голосом скажіть "ні", потім помістіть його в котячий туалет і похваліть.

Чистота туалета для котів

Підтримуйте лоток у чистоті. Дорослі кішки та кошенята не люблять використовувати надто брудні туалети. Фекалії слід видаляти відразу ж, як тільки ви їх виявили, і наповнювач потрібно змінювати щодня. Лоток слід мити приблизно кожні 7-8 днів.

Як привчити кошеня ходити у туалет на вулиці

Якщо ви живете в приватному будинку або хочете, щоб ваш вихованець гуляв вулицею, ви можете навчити кошеня використовувати вулицю як туалет. Щоб зробити це, просто поступово переміщайте котячий туалет ближче до дверей будинку. У результаті поставте туалет безпосередньо за дверима, а потім, коли кошеня звикне до вулиці, ви зможете прибрати лоток. Переконайтеся, що ваша кішка знає розташування туалету. Ви не повинні переміщати його раптово з однієї кімнати в іншу, тому що ваш вихованець може просто втратити туалет з поля зору. Поступово звикнувши до використання лотка на вулиці, запропонуйте кошеняті нове місце у дворі. Ви можете заздалегідь вибрати відповідне місце зі свіжою землею або піском, але зрештою кішки зазвичай самі вибирають зручне для них місце.