Класи кормів

На сьогоднішній день існує 4 класи кормів для собак:
►Економ;
►Преміум;
►Супер преміум;
►Холістик.

Клас "Економ"

Включає найбільш доступні корми. Однак дешевизна має свою ціну: виробники економлять на якості сировини, використовуючи меншу кількість м'яса.

Замість повноцінних м'ясних продуктів до складу "економ" кормів входять субпродукти (продукти тваринного походження): незначні частини, що залишилися після переробки м'яса, такі як шкіра, хрящі, кістки та інші, які мають мінімальну харчову цінність для людей. Внаслідок такого раціону собака не отримує достатньої кількості корисних речовин.

Що є основою у складі сухого корму "економ" класу? Це зазвичай злаки, які помітно дешевші за м'ясо. Найчастіше це продукти вторинної переробки зернових, неякісні та некорисні для здоров'я собаки. Виробник не завжди специфікує, які злаки використовувалися в процесі приготування корму. Важливо пам'ятати, що основою раціону собак має бути м'ясо, а не зернові.

Одним із недоліків кормів "економ" класу є ризик використання у складі невідомих злаків та інгредієнтів, які можуть викликати алергічні реакції або харчову непереносимість.

Якщо ви вирішили годувати вихованця дешевшим кормом, важливо приділити увагу додатковому прийому вітамінних комплексів. Швидше за все, корисних речовин у такому кормі для собак буде недостатньо.

Також слід зазначити, що у складі кормів "економ" класу можуть бути ароматизатори, барвники, консерванти та інші корисні добавки. Незважаючи на те, що собаки будуть із задоволенням їсти таку їжу завдяки смаковим добавкам, не варто забувати про можливу шкоду для здоров'я вашого вихованця.
 

Клас "Преміум"

Корми преміум класу виробляються з більш високоякісних компонентів, що, природно, підвищує їхню ціну. Замість тваринного білка, виробники використовують білковий протеїн або м'ясне борошно. До складу корму також включаються зернові, інформація про які більш детально вказується на упаковці (найчастіше використовують пшеницю, рис, кукурудзу).

Якщо ви помічаєте у складі "преміум" кормів "кукурудзяний глютен", не поспішайте панікувати, він не викликає глютенову ентеропатію (целіакію). Власникам тварин, які страждають від цього захворювання, важливо контролювати відсутність у кормі пшениці та жита (глютен, що міститься в них, дійсно може бути небезпечним).

У "преміум" кормах для собак часто використовують соєвий білок — недороге джерело корисних амінокислот, проте його засвоєння організмом собаки може бути недостатньо ефективним та сприяти розвитку алергії. Не варто забувати про те, що "преміум" корми можуть містити штучні барвники та консерванти. Виробники збагачують корм вітамінами, але часто це не скасовує необхідності додаткового прийому вітамінних комплексів.

Плюсами "преміум" кормів є широкий асортимент, що включає опції для стерилізованих/кастрованих собак, собак, схильних до ожиріння, собак різного віку і т.д. Загалом, корм "преміум" класу за балансом складу перевищує "економ" варіант - собаки відчувають ситість довше, при цьому витрата корму зменшується.

Клас "Супер преміум"

Здебільшого цей корм не містить штучних харчових добавок: барвників, ароматизаторів, консервантів, підсилювачів смаку. Є в ньому достатня кількість якісних м'ясних компонентів, щоб швидко наситити вихованця.

З метою збільшення різноманітності кормів супер преміум класу, виробники додають у них як м'ясо: курки, ягняти, індички, качки, а й різні види риби: лосось, тунець, форель тощо. Серед зернових у такому кормі можна виявити: овес, ячмінь, коричневий рис, а також рідше кукурудзу. В окремих випадках корм "супер преміум" класу виробляється без елементів зернових культур. Замінити їх можуть фрукти та овочі (картопля, тапіока, батат та ін.), збагативши організм собаки вітамінами та клітковиною для нормалізації процесу травлення.

Очевидні переваги раціонів "супер преміум" класу - це оптимальний баланс корисних речовин у складі корму та його легка засвоюваність. Застосування консервантів тут найчастіше замінюється на вітамін E (токоферол), який, крім своїх властивостей, що консервують, підтримує імунну систему і позитивно впливає на нервову систему собаки.

Але, навіть незважаючи на всі переваги, може виникнути потреба в додатковому прийомі вітамінних комплексів.

Клас "Холістик"

Це повністю натуральний корм, що включає тільки найсвіжіші і високоякісні інгредієнти: цільне м'ясо (до 60-80%), включаючи курча, індичку, серце, печінку, а також різні види риби на кшталт оселедця, судака, лосося. До складу корму також входять найкращі та найбільш легко засвоювані злаки (овес, ячмінь, коричневий рис), а також органічні фрукти, овочі, ягоди, водорості та трави. Всі інгредієнти раціону – це продукти вищої екологічної чистоти, вирощені без використання пестицидів та гормонів росту. Корм класу холістік містить клітковину, залізо, йод, калій, антиоксиданти, вітаміни та жирні кислоти Омега-3 та Омега-6.

Даний варіант раціону дуже легко засвоюється, він нутритивно багатий, насичений і займає першість по користі. До його складу не входять шкідливі харчові добавки: барвники, ароматизатори, підсилювачі смаку, консерванти, а також субпродукти.
Регулярне харчування собаки кормом класу "холістік" виключає необхідність прийому додаткових вітамінних комплексів. На упаковці надається повністю прозора інформація про склад.
 

Сухий або вологий раціон: який краще для собаки?

Консервований (вологий) корм – це один із видів їжі, виробленого промислово, яким можна пригостити вашого вихованця.

Найкраще годувати собаку сухим кормом, використовуючи консерви як частування або для різноманітності в раціоні. Загалом не рекомендується розглядати вологий корм як щоденну страву. Щоб не плутатись у видах корму, варто уважно прочитати упаковку. Якщо там зазначено "додатковий корм", тоді консерви служать як ласощі, на відміну від "повнораціонних" кормів, які вже містять необхідні поживні речовини, мікроелементи, вітаміни і можуть використовуватися щодня.

У певних випадках, годування консервами є найкращим рішенням. Наприклад:
►якщо собака вживає недостатньо води, незважаючи на медичну необхідність;
►якщо ви і ваш вихованець перебуваєте в подорожі. За звичайних умов, після прийому сухого корму, собаці потрібно буде пити багато рідини та перебувати у спокійному стані для травлення їжі. В похідних умовах краще використовувати консервований корм. Вологий корм швидко та легко засвоюється, без потреби довгого часу на перетравлення їжі. Тому в умовах стресу, пов'язаного з подорожжю, а також якщо собака втомлюється, хворіє, втрачає апетит або відчуває нудоту в дорозі, вологий корм є ідеальним вибором;
►після тяжкого захворювання. Консерви легко засвоюються, не перевантажуючи ослаблений організм, знижуючи вимогу енергії на травлення їжі.
►для собак похилого віку;
►якщо ваш вихованець страждає від проблем із системою травлення або з яснами/зубами/щелепними м'язами;
►для вибагливих у харчуванні собак.

Консерви також ідеально підходять для переходу вихованця з одного типу харчування на інший, додаючи їх у незнайому їжу.

Їжа домашнього приготування для собаки: переваги та недоліки

Їжа для домашніх вихованців має бути високої якості, раціонально збалансоване за своїм складом (тобто повністю відповідати потребам собаки в поживних речовинах) та привабливе на смак (інакше він просто не буде її їсти).

Деякі господарі воліють не довіряти готовим кормам із магазинів та готують їжу для своїх собак самостійно. І хоча вони можуть вибирати тільки найкращі продукти і, безумовно, домашня їжа може здаватися найкращим вибором, це не завжди так просто. Навіть у процесі годування домашньою їжею, приготовленою з любов'ю, є свої приховані пастки.

Не кожен власник вихованця вміє правильно розраховувати щоденну норму їжі для свого собаки, а також визначати, чи отримує вона всі необхідні вітаміни та мікроелементи у достатній кількості для активного життя та підтримки здоров'я.

Часто відсутні знання про біодоступність та збалансованість поживних речовин. Наприклад, кальцій, який підтримує кісткову систему собаки в нормі, обов'язково має бути доповнений фосфором та вітаміном D, інакше він не засвоюється належним чином.

Зазвичай корисні речовини з домашньої їжі засвоюються лише приблизно на 25-30%.

Тепер, оснащений необхідними знаннями, вам буде набагато легше вибрати відповідний тип корму для вашого хвостатого друга. І ми, у свою чергу, готові запропонувати вам вибір із широкого асортименту кормів та інших товарів для тварин. У нашому інтернет-магазині Шерстяний Ком ви знайдете: сухі корми, консерви, лікувальні раціони, замінники молока, ласощі та багато іншого.